pondělí 18. dubna 2011

Chybí vám kofein?


Pokud ten nedostatek kofeinu není akutní, kupte si letenku a vypravte se do Londýna do kavárny Kaffeine, bude se vám tam líbit. Jinak si skočte třeba do Al Cafetera a přečtěte si tenhle příspěvek.

Do téhle kavárny jsem se těšila od chvíle, co jsem objevila London Coffee Guide. Je kousek od Oxford Street, na které sice je spousta zajímavých obchodů, ale taky takové množství lidí, že to může být příliš i pro celkem nákupně otrlé děvče. Na Oxford Street si tedy z povinnosti skočte, ale až to na vás bude moc, vydejte se vstříc skvělému kávovému zážitku.

Kaffeine je zařazená mezi 30 nejlepších londýnských kaváren, ostatně jako všechny, o kterých se v mých zápiscích z Londýna dočtete. Společné s ostatními navštívenými kavárnami má:  pěknou trochu retro výlohu, zajímavý jednoduchý interiér a skvělou kávu. A jako mnoho dalších, používá standardně Espresso směs od Square Mile Coffee Roasters. SMCR je jedna z nejlepších pražíren kávy na světě, kterou založili a dosud vlastní James Hoffman (World Barista  Champion 2007) a Anette Moldvaer (World Coffee Cup Tasting Champion 2007). Espresso směs se mění podle ročních období (v závislosti na sklizni a zpracování kávových třešní atd.).

Espresso a od něj odvozené nápoje tu připravují pouze baristé, kteří mají 3 a více let praxe, na kávovaru Synesso Cyncra, který je, podle informací vystavených v kavárně, svatým grálem mezi kávovary. No nevím, to mi přijde trošku přitažené za vlasy, zvlášť když uvážíme, že svatý grál se zdá být k nenalezení, každopádně stroj je to krásný.


Jarní espresso směs má na naše poměry výraznou aciditu a je taková ovocnější (řekla bych :). Cappuccino zdobí parádní latteart a je připravované výhradně z bio mléka. A ten jejich brownie rozhodně taky stojí za hřích. Doporučuji k návštěvě!

Kaffeine, 66 Great Titchfield St., London

2 komentáře:

  1. aaaaaaaaa...!!!
    PS: mozaiky jsou bezva ;-)

    OdpovědětSmazat
  2. Dík :) Ještě jsem přišla na to, že to jde dělat i v Picase, takže budu mozaikově experimentovat, ale zas čeho je moc... tak se budu trochu krotit.

    OdpovědětSmazat